Biznesowa fotografia Trójmiasto – trzy pomysły na przedstawienie swojego wizerunku.

Biznesowa fotografia Trójmiasto – trzy pomysły na przedstawienie swojego wizerunku.

Korporacje, średnie i małe przedsiębiorstwa, jednoosobowe firmy, wszyscy walczymy o przedstawinie Naszego wizerunku w sposób profesjonalny, budzący szacunek, ale i zaufanie przyszłego klienta. Działania marketnigowe przenoszą się przede wszystkim do świata wirtualnego. Osoby, które zabiegają o zwiększenie sprzedaży, usług czy produktu, najpierw muszą mówiąc kolokwialnie sprzedać siebie. Przedstawić swój wizerunek jako wiarygodny.  Powiedzmy to szczerze w dzisiejszych czasach wszyscy przedsiębiorcy potrzebują dobrej fotografii biznesowej.

Fotografia biznesowa Trójmiasto – uniwersalne zdjęcie czy osobisty portret?

Pierwsze o czym rozmawiam z klientem biznesowym to w jaki sposób chce wykorzystać zdjęcia. Czy jest to proste zdjęcie do CV czy też fotografia biznesowa, którą chcą umieścić na stronie swojej firmy. Zdjęcia biznesowe mogą być bardzo uniwersalne na jednolitym tle studyjnym, najczęściej białym lub szarym, kolorami które kojarzą się z profesjonalizmem, prostotą i konsekwencją. Fotografie biznesową wykonaną na jednolitym tle łatwo wpasować w każdą stronę internetową czy social network. Wyobraźmy sobie swój portret np. na czarnym tle, na białej stronie internetowej. Zdjęcie takie nie komponuje się z całością. Dlatego warto przed zrobieniem zdjęcia pokazać fotografowi layout swojej strony.

Innym pomysłem jest tzw fotografia wizerunkowa. Zazwyczaj wykorzystywana w różnego rodzaju publikacjach. Zdjęcia wizerunkowe z rekwizytami, bądź na tle oryginalnego eleganckiego wnętrza. Tu zazwyczaj wykonuje się kadr szerszy, ukazujący więcej sylwetki . W zależności od branży pozycje ciała mogą być różne. Inaczej fotograf starał się będzie ukazać np instruktorkę fitness, inaczej przedstawiciela handlowego. Ważne jest aby starać się uchwycić osobowość klienta i charakterystykę jego branży. Zazwyczaj są to pozy dość statyczne, siedzące z uśmiechem z rękami w pozycji otwartej. Jednak w branżach artystycznych czy sportowych panuje spora dowolność. Przykładowo instruktorka fitness może pokazać swoje pięknie wyrzeźbione ciało w pozycjach pilates, ponieważ jej ciało to najbardziej wiarygodna wizytówka jej działalności.

Fotografia biznesowa w plenerze –  integracja osoby z miejscem pracy.

Czasem klient chce na fotografii biznesowej być od razu powiązany ze swoim miejscem pracy. Archtektowi zależy na zdjęciu do wykorzystania do swojej stronie, prezentującej różnego rodzaju projekty budynków. I tak jego zdjęcie na tle placu budowy lub na tle skończonej konstrukcji, będzie idealne. Pracownicy korporacji z siedzibą w biurowcu potrzebują zdjęć na tle „szklanego domu”. Zdjęcia takie pięknie sprawdzą się w późniejszych prezentacjach szkoleniach czy profilach swojej firmy.

Skorzystaj z mojego doświadczenia! 

Świetnie rozumiem potrzeby przedsiębiorców ponieważ jestem jedną z Was. Chociaż moja praca jest również pasją. Jeśli nie jesteś pewien rozwiązania z chęcią porozmawiam i doradzę. Oprócz sesji wizerunkowych wykonuje również fotografię portretową Trójmiasto, zdjęcia rodzinne, zdjęcia portretowe Trójmiasto,  zdjęcia biznesowe Gdańsk oraz zdjęcia wnętrz . Zapraszam do kontaktu! 

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.