Fotografia dziecięca Gdańsk utrwali uroczyste pasowanie na ucznia

Fotografia dziecięca Gdańsk utrwali uroczyste pasowanie na ucznia

Za nami pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego. Być może, dla Twojego dziecka, to pierwsze dni nowego etapu w życiu. Patrzysz z rozrzewnieniem i nie dowierzasz: Twój – do niedawna – maluszek jest już w pierwszej klasie! Trudno się do tego przyzwyczaić, ale jednak duma Cię rozpiera widząc swoją pociechę w szeregach uczniów! Już niedługo przed Wami ważne wydarzenie – pasowanie na ucznia. Twoje dziecko stanie się pełnoprawnym członkiem szkolnej społeczności. Nie zapomnij wziąć ze sobą aparatu – fotografia dziecięca Gdańsk uwieczni tę wyjątkową chwilę!

Fotografuj kluczowe momenty

Pasowanie na ucznia to doniosła i ważna uroczystość. Postaraj się fotografować wszystkie jej najważniejsze elementy: kiedy Twoje dziecko recytuje wiersz, albo śpiewa piosenkę, czy bierze udział w inscenizacji. A przede wszystkim w tej kluczowej chwili, kiedy zostaje mianowane na ucznia. Ważne, by zdjęcie samo opowiadało przedstawioną na niej scenę – wybieraj więc taki kadr, który pokaże ten kulminacyjny moment w całej okazałości. To właśnie ono po latach przypomni nam specyfikę tego wydarzenia.

Fotografia dziecięca Gdańsk to nie tylko zwykłe zdjęcie

Dzieci są wdzięcznymi modelami. Rzadko kiedy pozują z wyrafinowaniem, pozostają naturalne i swobodne. Fotografia dziecięca Trójmiasto wychodzi tym bardzie korzystnie, kiedy dziecko nie wie, że jest obserwowane. Podczas robienia zdjęć kieruj się zasadą „fotograf widzi wszystko, fotografa nikt”. Nie chodzi o to, aby pstrykać z ukrycia, czy też ukrywać się za zasłonami – po prostu staraj się nie eksponować zanadto tego, co robisz. Zarówno dzieci, jak i dorośli czują wtedy większy luz i swobodę i fotografia rodzinna Gdańsk utrwala wtedy naprawdę świetne ujęcia. Zachęcaj swoją pociechę, aby przed obiektywem zachowywało się, jak najnaturalniej – niech pozostanie sobą. Tylko wtedy fotografia dziecięca Gdańsk pozostanie pamiątką, która odzwierciedla chwile tak nam bliskie i cenne.

Fotografia rodzinna Trójmiasto – jak się do niej przygotować?

Rodzinne uroczystości to świetna okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć. Śluby, chrzty czy komunie to coś, co w rodzinie nie zdarza się często – nic więc dziwnego, że każdy chciałby mieć z tej uroczystości jak najlepsze zdjęcia, które pomogą mu wspominać ważne wydarzenie. Jeśli więc to nam przypadła rola fotografa, powinniśmy wiedzieć, jak sprostać temu trudnemu zadaniu i uchwycić najlepsze kadry. Zacznij od wyboru miejsca, które powinno pokazywać wszystkich uczestników i przy tym dobrze wyglądać na zdjęciu. Oczywiście podczas imprezy nie powinieneś ograniczać się wyłącznie do tego jednego miejsca – wtedy fotografia rodzinna Gdańsk wyjdzie nudna i monotonna. Jeśli więc przyjdzie Ci do głowy inne ustawienie, nie zawahaj się tam przenieść. Przed uroczystością zadbaj o to, by do pokoju wpadało możliwie najwięcej światła – poodsłaniaj zasłony i żaluzje. Jeśli zdecydujesz się na użycie lampy błyskowej, musisz zwrócić uwagę na kolor ścian i sufitów. Gdy kolor powierzchni jest biały lub jasny, nie spotkają nas żadne problemy, natomiast gdy ściany pomalowane są bardziej intensywnie, całe zdjęcie uzyska wyraźny efekt zafarbowania. Wtedy pomóc może już tylko obróbka zdjęcia w programie edytorskim.

Aleksandra Lauda – fotografuję wszystkie uroczystości!

Od kilkunastu już lat zajmuję się fotografowaniem, które jest moją pasją i zarazem sposobem na życie. Najbardziej lubię pracę z żywymi modelami, choć fotografia wnętrz Trójmiasto również leży w obszarze moich zainteresowań. Tworzę niepowtarzalne zdjęcia portretowe Gdańsk, a także zdjęcia biznesowe Gdańsk. Jednak największą moją pasją jest fotografia ślubna. Do każdej sesji podchodzę z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem, wspartym ogromnym doświadczeniem. Zapraszam do współpracy osoby, którym zależy na doskonale zrobionych zdjęciach, w niebanalnych aranżacjach. Pracuję głównie na terenie Trójmiasta, ale nie jest dla mnie problemem dojazd w inne miejsce na życzenie klienta. Zdjęcia zrobione przez mnie będą dla Ciebie nie kończącym się źródłem wspomnień. Serdecznie zapraszam do kontaktu!

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.