Fotografia noworodkowa. Jaki wpływ mają rodzice na wygląd sesji ich dziecka.

Fotografia noworodkowa. Jaki wpływ mają rodzice na wygląd sesji ich dziecka.

Fotografia noworodkowa jest wyjątkowa pod wieloma względami. O tym jak rodzice powinni przygotować dziecko oraz dom przed sesją pisałam już w artykule :„Jak przygotować się do sesji noworodkowej?”  . Jest to swoiste 8 przykazań, które decyduje o sukcesie sesji. Jednak jak wyglądają inne szczegóły, decydujące o wyglądzie samych fotografii?

Fotografia noworodkowa, wybór stylizacji.

Moje sesje noworodkowe ciągle ewoluują. Zamawiam nowe ubranka, opaski, rekwizyty oraz tła. Wszystko po to aby dać rodzicom coraz ciekawsze możliwości i piękniejsze fotografie.  Kilka dni przed sesją rodzice otrzymują ode mnie pdf z aktualnymi stylizacjami do wyboru.  Każdy zainteresowany sesją rodzic może poprosić o wgląd w taką rozpiskę.

Na chwilę obecną w pakiecie standardowym rodzice wybierają 2 stylizacje. Zawsze wybieramy jedną z dwóch głównych stylizacji, wymagającą większej ilości elementów oraz miejsca w salonie. Na chwilę obecną jest to „leśny skrzat” bądź „nocne życie”, w dwóch wersjach dla dziewczynki lub chłopca.

fotografia noworodkowa w domu Trójmiasto

Drugą stylizację wybieramy z pomiędzy kilkunastu opcji kolorystycznych, wykonywanych na tzw. bean bag, czyli dużej poduszce, zaprojektowanej specjalnie pod fotografie noworodkowe. fotografia noworodkowa w domu Trójmiasto Najważniejszym powodem dlaczego zawsze wybieram na drugą stylizację poduchę jest to, że to stylizacja dużo łatwiejsza i wygodniejsza dla dziecka.  Główna stylizacja idzie zawsze na pierwszy ogień, gdy dzieciaczek ma najwięcej cierpliwości i najlepiej śpi. Nie znaczy to oczywiście, że przy tej stylizacji znęcamy się nad dzieckiem : ) Jednak fotografie te z racji precyzyjnego ustawiania maleństwa, wymagają od Nas dużej cierpliwości i czasu. Druga stylizacja wykonana np. na mięciutkim futerku jest już czystą przyjemnością. Dzieciaczek z reguły nie musi już  głęboko spać a minki, które nieraz uda się uchwycić przy leniwym przeciąganiu się noworodka są bezcenne : )

Rodzice mają także do wyboru trzecią stylizację przy zakupie pakietu Premium.

Sesje noworodkowe, zdjęcie rodzinne.

Fotografie noworodkowe, które wykonuje są pięknie wyreżyserowane. Wymagają dużego skupienia na dziecku. Jednak ze względu na dużą ilość zapytań od rodziców, wprowadziłam możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia rodzinnego. Zdjęcie rodzinne wykonuje na białym materiałowym tle.

fotografia rodzinna

Jest to fotografia minimalistyczna, na której znajdują się tylko rodzice oraz dzieci. Oczywiście jest to miła pamiątka. Dla pełnej sesji rodzinnej zapraszam jednak rodziców wraz z dziećmi do osobnej sesji w studio lub plenerze. Nasze domowe salony mają pewne ograniczenia, których nie da się niestety przeskoczyć.

Wszystkie stylizacje i ubranka wybierane są wspólnie z rodzicami. Często bierzemy pod uwagę nie tylko płeć czy osobiste preferencje kolorystyczne, ale również wnętrza domu. Fotografie noworodka często wykorzystujemy na plakatach zawieszanych na ścianach. Dobrze jest aby kolory wybranych stylizacji pasowały do kolorów ścian w mieszkaniu rodziców.

Jest parę rzeczy, o których trzeba pomyśleć przed sesją noworodkową. Jednak jestem po to aby doradzić i tłumaczyć wszelkie wątpliwości.

Domowe sesje noworodkowe to część mojej pracy, z przyjemnością wykonuje również zdjęcia rodzinne,  w tym sesje ciążowe  . Zajmuję się również fotografią dla ludzi biznesu oraz fotografią nieruchomości . Chcesz być na bieżąco z moją bogatą ofertą , zapraszam  do polubienia mojej strony na Facebooku oraz Instagramie.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.