Fotografia rodzinna Gdańsk – pamiątka na lata

Fotografia rodzinna Gdańsk – pamiątka na lata

Ceremonie kościelne to ważny moment w życiu każdego z nas. Fotografia dziecięca Gdańsk, fotografia rodzinna Trójmiasto, czy fotografia ślubna to niezbędne pamiątki z rodzinnych uroczystości. Także z Chrztu Świętego, czy Pierwszej Komunii Świętej.

Zazwyczaj prezentuję sesję rodzinne. Natomiast chciałam podzielić się również wrażeniami z fotorelacji z chrztu w Trójmieście.

Fotografia dziecięca Gdańsk – przygotowania do uroczystości

Zdjęcia z przygotowań czy obiadu po ceremonii mogą być równie ciekawe, co sama uroczystość. Mamy wtedy trochę więcej czasu na uchwycenie cennych chwil miłości i troski o nasze pociechy. W tych momentach staram się być „niewidoczna”. Podpatrzyć moment, kiedy mama ubiera niemowlę, chrzestna wypisuje kartki z życzeniami, a tata stara się zapanować nad resztą dzieciaków. Są to chwile tzw. nieustawiane, najbardziej naturalne. Warto jednak przed wizytą fotografa przygotować odpowiednio mieszkanie, posprzątać, pochować zbędne rzeczy. Pamiętajmy, że nasze mieszkanie będzie tłem takim samym, jak tło fotograficzne w studiu.

Fotografia rodzinna Gdańsk – w czasie ceremonii

Moment ceremonii trwa zazwyczaj dość krótko.Ważna więc jest szybkość reagowania i dobry sprzęt fotograficzny. W kościołach zazwyczaj jest ciemno, a przy ołtarzu /kaplicy czy chrzcielnicy mało miejsca. Dobrze jest wcześniej wybrać odpowiednie miejsce i poprosić rodziców, żeby delikatnie zwrócili twarz dziecka w stronę fotografa. Zazwyczaj księża są wyrozumiali i przyzwyczajeni do fotografów, natomiast ważne jest uszanowanie miejsca i nie narzucanie się swoją osobą. Zawsze staram się znaleźć ten złoty środek żeby i ksiądz i rodzinna czuli się w miarę komfortowo.

Wspaniała fotografia rodzinna Gdańsk pamiątką Chrztu Świętego

Po ceremonii zazwyczaj proszę rodzinę o poświęcenie paru minut na zrobienie wspólnego zdjęcia. Czasem jedziemy razem na wspólny poczęstunek. Jest to kolejna okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć. Po ceremonii wszyscy już zrelaksowani mają więcej czasu i ochoty na wspólne fotografowanie.Rodzice z chrzestnymi, rodzice z dziadkami itd. Jest to wyjątkowy czas na zrobienie pamiątkowego zdjęcia z cała rodziną, którą ciężko zebrać razem w codziennym życiu. Wybierając restaurację warto zwrócić uwagę nie tylko na menu ale też czy jest jasna czy ma ogród lub inne zaplecze w którym można zrobić ciekawe ujęcia.

Na koniec chciałabym podziękować za wyjątkowe zaufanie jakim obdarowują mnie klienci powierzając tak odpowiedzialne zadanie, jak sesja zdjęciowa z Chrztu.

Cieszy mnie każda pozytywna opinia z takiego wydarzenia, gdyż tematyka jest wymagająca, ale też bardzo wdzięczna do pracy. W końcu wszystkim zależy na jak najpiękniejszej pamiątce dla naszych pociech, jaką jest fotografia rodzinna Gdańsk.

Zapraszam do kontaktu ze mną osoby, którym zależy na pięknych fotografiach z chrztu, ale nie tylko. W mojej ofercie znajduje się też fotografia ślubna, fotografia rodzinna Gdańsk, a także fotografia dziecięca Trójmiasto. Zajmuję się również fotografia artystyczną. Pracuje na terenie Trójmiasta, ale też dojeżdżam w inne części Polski. Gwarantuję usługi na najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszam do kontaktu!

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.