Fotografia rodzinna nie musi być nudno

Fotografia rodzinna nie musi być nudno

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, czas spotkań w gronie najbliższych. Jest to bezsprzecznie doskonała okazja do zrobienia fotografii rodzinnych. Choć sam sposób fotografowania nie zmienił się zbytnio, to już stylistyka zdjęć bardzo ewaluowała. Jak więc wykonać zdjęcie, które dla naszych najbliższych będzie niezapomnianą pamiątką?

Sesja domowa – nie musi być nudno

Podstawowym elementem, o którym powinniśmy pamiętać jest właściwe umieszczenie osób. Odpowiednie ustawienie modeli wprowadza harmonię i przyjemność w odbiorze tego zdjęcia. Należy zwrócić uwagę na jednakowy styl ubioru modeli. Wzajemna interakcja, np. przytulanie się, podkreśla zażyłość między członkami rodziny. Zachęćmy również naszych modeli do zabawy i wyzwolenia pozytywnych emocji. Uśmiech, spontaniczność zawsze sprawiają, że fotografia rodzinna Gdańsk nabiera życia.

Sesja w plenerze – szerokie pole do popisu

Fotografia rodzinna Trójmiasto w plenerze to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Dla całej wielopokoleniowej rodziny. Sesje rodzinne polegają na uchwyceniu wzajemnych relacji i kontaktów. Możliwości jest wiele. Pozwólmy modelom na swobodne zachowania przed obiektywem. Różnorodność póz pozwala stworzyć wspaniałe albumy rodzinnych pamiątek. Choć pozycja siedząca zbliży wszystkich do siebie, to nie należy przeprowadzać całej sesji na siedząco. Sztywna kolejność – od najwyższego do najniższego wygląda nienaturalnie. Dobrze jest wykorzystać różnice pokoleniowe – babcia obok córki i wnuczki itd.

Fotografia rodzinna Gdańsk – światło ma znaczenie

Światło, obok kompozycji, jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość zdjęcia. Oczywiście w sesjach plenerowych wykorzystujemy światło naturalne, które jest najlepsze przed i po południu. Ujęcia robione w godzinach południowych są „płaskie” i nie wyglądają atrakcyjnie. W sesjach domowych zazwyczaj skazani jesteśmy na sztuczne, niezbyt dobre oświetlenie. Dobrym pomysłem jest zastosowanie w takiej sytuacji statywu. Aparat należy umieścić na wysokości wzroku fotografowanych osób. Oczywiście doświetlenie lampą błyskową ma także istotne znaczenie.

Zachęcamy do współpracy z profesjonalistą!

Jeżeli zależy Ci na wyjątkowych, perfekcyjnych , niebanalnie zaaranżowanych zdjęciach, zdaj się na pomoc profesjonalisty. Moja fotografia rodzinna Gdańsk wykonywana jest nie tylko w studiu, ale także w plenerze i domu klienta. Wykonywane przeze mnie sesje wyróżniają się oryginalnością i dopracowaniem każdego szczegółu. Współpracuję z doświadczoną wizażystką, aby wydobyć z modeli to, co najlepsze.

W mojej ofercie znajduje się również: fotografia ślubna Gdańsk, fotografia dziecięca Gdańsk, zdjęcia portretowe Gdańsk, zdjęcia biznesowe Gdańsk, fotografia wnętrz Gdańsk. Zapraszam do współpracy!

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.