Fotografia ślubna – o czym należy pamiętać?

Fotografia ślubna – o czym należy pamiętać?

Dzień zaślubin powinien być najpiękniejszym i najważniejszym dniem w naszym życiu. A fotografia ślubna powinna utrwalić ten dzień jak najkorzystniej, żeby stała się urzekającą i piękną pamiątką, do której chętnie powracamy. Aby sesja wyszła perfekcyjnie, należy pamiętać o kilku szczegółach. Na co należy zwrócić uwagę, przygotowując się do sesji fotograficznej ślubnej? Poniżej kilka wskazówek.

Przygotowania do ślubu utrwalą zdjęcia portretowe Gdańsk

Typowa sesja ślubna zaczyna się w domu panny młodej albo w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim. I choć to przysięga ślubna lub pierwszy taniec są najważniejszymi momentami ślubu i wesela, to podczas przygotowań również można natrafić na interesujące sytuacje, które powinna uwiecznić fotografia ślubna. Zwykle doskonale widać nerwowe oczekiwanie, połączone z radością, że ten wyjątkowy moment jest tak blisko. Przygotowania to także okazja do wielu wzruszających chwil. Ostatnie słowa zamienione ze swoimi rodzicami przed ślubem, pełne nadziei uśmiechy i spojrzenia, a także reakcje domowników na widok przygotowanego do wyjścia pana lub panny młodej to bardzo cenne momenty, które warto zachować na zawsze. No i najważniejszy moment przed zaślubinami – błogosławieństwo! To bardzo wdzięczna część sesji ślubnej. Rodzicom trudno powstrzymać emocje i łzy wzruszenia. Z perspektywy fotografa, to właśnie rodzice są głównymi bohaterami tej części sesji. Nigdy nie zawodzą.

Fotografowanie ceremonii zaślubin

W kościele fotograf musi być bardzo dyskretny – to państwo młodzi są bohaterami dnia, a nie osoba fotografująca uroczystość. Nie mogą być natrętne kliknięcia aparatu, lampy błyskowej i stukanie podeszwami butów. W niektórych kościołach można poruszać się swobodnie wokół państwa młodych, w innych wyznaczone są do zdjęć specjalne miejsca. Czasem można korzystać z arkad, chóru i balkonu. Z każdej perspektywy fotografia ślubna wygląda inaczej. Fotograf musi bezwzględnie znać cały scenariusz uroczystości kościelnej, bo tylko wtedy będzie wiedział gdzie i kiedy ustawić się z aparatem. Oczywiście, im więcej zdjęć, tym lepiej, ale tak naprawdę ważnych jest tylko kilka momentów w trakcie całej ceremonii, tj: przejście do ołtarza, moment składania przysięgi małżeńskiej, błogosławieństwo, nałożenie obrączek, komunia święta i wyjście pary młodej z kościoła. W pozostałej części mszy warto ograniczyć swoją aktywność. Czas można spożytkować na wykonanie kilku zdjęć rodziny, a w szczególności rodziców pary młodej.

Fotografia ślubna Gdańsk – ważne chwile po wyjściu z kościoła

Moment wyjścia z kościoła to szczególna chwila, którą warto utrwalić. To mariaż zbiegów okoliczności, przypadków, szczęścia i szybkości, doprawiony doświadczeniem, ale także sowicie okraszony nerwami. Dla dobra sprawy i jak najciekawszych ujęć fotograf musi się wykazać refleksem i sprytem w doborze ustawień i sprzętu ( na zewnątrz panują zupełnie inne warunki). Błyskawiczny wybór kadru uzależniony jest od tego, jak świeci słońce i jak ustawili się goście czekający z ryżem oraz od decyzji, czy zamierzamy rozmyć spadające monety i ryż, czy też „zamrozić ruch”. Szans na powtórkę nie ma!

Postaw na jakość i doświadczenie!

Fotografowaniem uroczystości ślubnych zajmuję się z powodzeniem już od lat. Wiem, na co zwrócić szczególną uwagę, a czego unikać. Moje fotografie wyróżniają się niebanalnymi kadrami i ujęciami, które na długo zapadają w pamięć. Różnorodność ich charakteru powodują niepowtarzalność każdej sesji. Jeśli więc planujesz swoją uroczystość weselną i zależy Ci na wyjątkowych zdjęciach z tych radosnych chwil, skontaktuj się ze mną! Gwarantuję pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego zamówienia. W zakresie mojej oferty znajduje się również fotografia rodzinna Gdańsk, fotografia dziecięca Trójmiasto, czy zdjęcia portretowe Gdańsk. Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnie wykonanych zdjęć. Pracuję nie tylko na terenie Trójmiasta, ale także dojeżdżam w każde inne miejsce wskazane przez klienta. Zapraszam do kontaktu!

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.