Fotografia ślubna Trójmiasto – przygotowania…

Fotografia ślubna Trójmiasto – przygotowania…

Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu. Kto nie marzy o uwiecznieniu tego wyjątkowego wydarzenia na pięknych fotografiach, którymi będzie mógł się pochwalić rodzinie i zawiesić na ścianie!

Skoro czytacie ten artykuł – wspaniale! Zapewne znaleźliście już swojego fotografa. Co dalej?

Fotografia ślubna Trójmiasto – wybieramy dzień

Najrozsądniej jest wybrać dzień po lub przed ślubem. Po ceremonii para zazwyczaj woli od razu jechać na wesele i, o ile nie chcemy tylko paru ujęć na tle kościoła czy urzędu stanu cywilnego, nie znajdziemy czasu na bardziej skomplikowane ujęcia. Dlatego warto zarezerwować sobie czas kiedy indziej.

Sesja ślubna – przygotowania

Kiedy wybraliśmy już dzień , sprawdziliśmy prognozę pogody i mamy pewność, że nie będzie gradobicia, warto się odpowiednio przygotować. Tutaj ważna jest rozmowa w fotografem.

Jeśli fotograf jest doświadczony sam powinien wypytać nas  o tak podstawowe informacje, jak stylistyka zdjęć. Tło zdjęć powinno współgrać ze stylizacją pary młodej. Sukienki boho, koronkowe pięknie wyglądają na łonie natury, te proste eleganckie lub tzw. bombki pasują bardziej do wnętrz, ewentualnie studia fotograficznego. Fotografia ślubna jest wspólną pracą fotografa z parą młodą, ważne jest przedstawienie swojej wizji tak, żebyśmy mieli pewność, że będziemy zadowoleni. Fotograf ślubny będzie oczywiście proponował różne warianty, ale ostatecznie to my musimy być przekonani, że styl fotografa i to co nam proponuje jest zgodę z naszymi oczekiwaniami.

Gdy już ustalona jest wspólna wizja i miejsce, warto pomyśleć o odpowiednich dodatkach. Jeśli mamy jakieś hobby lub ciekawe zainteresowania warto to pokazać na kilku ujęciach.Fani piłki nożnej mogą nałożyć korki, rowerzystki przyjechać ze swoim rowerkiem miejskim z kwiatkami w koszyku, motocykliści harleyem itd. Sesja może trwać nawet kilka godzin, więc można spróbować różnych rzeczy.

Fotografia ślubna Trójmiasto – dzień przed..

Warto pójść do kosmetyczki czy fryzjera, wyprasować koszulę, a przede wszystkim –  wyspać się! Sesje bywają wyczerpujące nawet dla profesjonalnych modeli, weźmy ze sobą wodę, batona, zjedzmy porządne śniadanie.

Ponad 70% sukcesu to dobry makijaż i fryzura! Jeśli panna młoda potrafi zrobić jedno i drugie gratuluje, jednak większość kobiet potrzebuje pomocy profesjonalistki. Dobry makijaż sesyjny różni się od tego wykonywanego na co dzień, dlatego tak ważna jest współpraca z wizażystką. Fotografia ślubna jest pamiątką na całe życie i warto w nie zainwestować. Poza tym poczucie pewności siebie wynikające z przeświadczenia, że wygląda się jak gwiazda filmowa jest nieocenione podczas ślubnej sesji fotograficznej.

Bądźcie sobą!

Wiele par przychodzi z przeświadczeniem, że nie są fotogeniczne, że nie umieją pozować. Najpiękniejsza fotografia ślubna Trójmiasto to spontaniczność! Najważniejsza jest naturalność! Dlatego ważne jest pozytywne nastawienie. Sesja nie jest egzaminem, zdjęcia mają być pamiątką najszczęśliwszych dni w naszym życiu. Zadaniem fotografa będzie odpowiednie ustawienie  i nakierowanie modeli . Starajmy się bawić chwilą i cieszyć się swoim towarzystwem, a na pewno będzie to widoczne na fotografiach.

Zapraszam do kontaktu ze mną osoby, którym zależy na kreatywnych, wyjątkowych zdjęciach ślubnych, ale nie tylko. W mojej ofercie znajdują się też zdjęcia biznesowe Gdańsk, fotografia rodzinna Gdańsk, a także fotografia dziecięca Trójmiasto. Zajmuję się również fotografia artystyczną. Pracuje na terenie Trójmiasta, ale też dojeżdżam w inne części Polski. Gwarantuję usługi na najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszam do kontaktu!

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.