Fotografia ślubna uwiecznia tylko piękne chwile!

Fotografia ślubna uwiecznia tylko piękne chwile!

Ślub to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Każdy marzy o tym, aby te piękne chwile jak najwierniej uchwycić na zdjęciach. Pięknie zrobiona fotografia ślubna pozostaje wspaniałą pamiątką na długie lata. Jak się przygotować przed sesją? Na co zwrócić szczególną uwagę, aby wszystko świetnie się udało? Postaram się udzielić kilka wskazówek, aby sesja wypadła perfekcyjnie.

Fotografia ślubna Gdańsk – kiedy najlepszy czas?

Większość par przekłada sesję ślubną na inny dzień, ponieważ w dniu ślubu nie mają na to czasu. Z reguły harmonogram tego ważnego dnia jest tak napięty, że trudno wygospodarować choćby wolne 15 min. Czasami bywa i tak, że w dzień ślubu pogoda jest niesprzyjająca, co nie daje możliwości wykonania sesji. Niektóre pary wolą w 100% poświęcić uwagę zabawie i gościom weselnym.

Jeszcze innym powodem do wykonania sesji w inny, niż dzień ślubu, jest możliwość wykonania zdjęć w wymarzonej lokalizacji. Niestety w dzień zaślubin, nie zawsze mamy możliwość zorganizowania sesji ślubnej nad morzem czy w Tatrach. Zaplanowanie wszystkiego wcześniej oszczędzi Wam sporo stresu, którego w dniu ślubu często jest i tak zbyt wiele.

Jaką porę dnia fotografia ślubna lubi najbardziej?

Dla mnie, jako profesjonalistki, najlepszą porą jest tzw. „złota godzina”, kiedy to pomarańczowe, miękkie światło zachodzącego/wschodzącego słońca daje niepowtarzalny efekt na fotografiach. Zdjęcia mają wtedy magiczny klimat, a zwykłe miejsca, zaczynają wyglądać niezwykle. Zachody i wschody słońca to dobry pomysł również ze względu na warunki atmosferyczne. Wykonywanie plenerów ślubnych w środku lata o godzinie 12, w palącym słońcu, to jeden z gorszych pomysłów. W czasie złotej godziny często zaczyna wiać lekki wiatr, a temperatura zaczyna spadać.Sesję można wykonać w innych godzinach, jeśli dzień jest pochmurny. Chmury dają wówczas bardzo miękkie światło, pełniąc tym samym rolę softboxa. W takim świetle bardzo fajnie wygląda np. fotografia ślubna Trójmiasto w lesie.

Wybór miejsca na sesję – czym się kierować?

W wyborze miejsca na plener ślubny, ważne jest kilka rzeczy. Jeśli jesteście dopiero na etapie poszukiwania sali weselnej – zwróćcie uwagę na oświetlenie. W większości pary oglądają sale weselne w ciągu dnia, pamiętajcie jednak, że prawie całe Wasze wesele odbędzie się wieczorem i w nocy, warto więc przyjrzeć się światłu – czy klimat Wam odpowiada? Jeżeli chodzi o sfotografowanie przygotowań bezpośrednio przed ślubem, to wybierzcie pokój, który jest jasny również bez włączania jakiegokolwiek światła. Idealnie byłoby, gdyby pokój był w neutralnym kolorze np. białym, szarym lub beżowym. Dobrze na zdjęciach wygląda również drewno. Unikajcie pomieszań w niebieskich, czerwonych lub zielonych odcieniach. Fotografia ślubna, podobnie, jak fotografia wnętrz Trójmiasto, wymaga uporządkowania otoczenia. Pochowajcie wszelkie zbędne przedmioty, np. plastikowe butelki, porozrzucane ubrania, kable itp. Przygotujcie detale do zdjęć, np. obrączki, zaproszenia, czy biżuteria.

Aleksandra Lauda – profesjonalizm w każdym calu!

Moja kilkunastoletnia obecność w branży skutkuje ogromnym doświadczeniem w fotografowaniu, wspartym pasją do tego, co robię. Kocham fotografować ludzi i uwieczniać ich emocje wypisane na twarzy. Moje sesje, nie tylko ślubne, wyróżniają się nieszablonową oprawą i indywidualnym podejściem do każdego klienta. Moje zdjęcia portretowe Trójmiasto, czy zdjęcia biznesowe Gdańsk to nie tylko portrety modeli, ale także uchwycone ich osobowości. Wszystkie sesje wykonywane przeze mnie cechuje dbałość o szczegóły i stworzenie przyjaznego klimatu dla klienta. Jeśli więc potrzebujesz profesjonalnych zdjęć na różne okazje, zapraszam do kontaktu. Pracuję na głównie na terenie Trójmiasta, ale mogę dojechać w każde inne miejsce wskazane przez klienta. Dysponuję najnowocześniejszym sprzętem, dzięki czemu fotografie przeze mnie wykonane są niepowtarzalne i klimatyczne. Serdecznie zapraszam do współpracy!

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.