Fotografia wnętrz Gdańsk – o czym należy pamiętać?

Fotografia wnętrz Gdańsk – o czym należy pamiętać?

Planujesz sprzedaż domu? A może chcesz wynająć mieszkanie? Lub – po prostu chcesz pokazać znajomym, jak wyglądają Twoje włości? W każdym przypadku, z pewnością, chciałbyś przedstawić wnętrze swojego mieszkania jak najkorzystniej. Fotografia wnętrz Gdańsk to niełatwa dziedzina. Postaram się podpowiedzieć, na co powinniśmy zwrócić uwagę, robiąc zdjęcia we wnętrzu.

Fotografia wnętrz Trójmiasto – organizacja planu

Wygląd naszego mieszkania mówi bardzo wiele o nas samych. Jak je zatem fotografować, aby pokazać z jak najlepszym skutkiem? Przygotuj odpowiednio mieszkanie zanim chwycisz za aparat. Zrób porządek w pomieszczeniach, które będziesz fotografował. Pochowaj wszystko, co zbędne, jak butelka płynu do naczyń w kuchni, czy kabel od ładowarki na stole. Przetrzyj powierzchnie płaskie, stoły, lustra itd.. Wszelkie niedoskonałości, takie jak smugi na szybach, niestety są bardzo widoczne na zdjęciach. Nie muszę chyba przypominać o pochowaniu rozrzuconych ubrań, zabawek, czy kosza na śmieci. W łazience chowamy zbędne ręczniki, zamykamy sedes i zwijamy rolkę papieru toaletowego. W sypialni nakrycie łóżka powinno być wygładzone, a poduszki równo ułożone. Szafy i szuflady domknięte. Zdjęcia wnętrz uatrakcyjniają również świeże kwiaty, bądź owoce ułożone w misie. Gdy wszystko jest gotowe, poszukajmy najlepszego widoku. Zazwyczaj najlepsza fotografia wnętrz Gdańsk wychodzi z rogu pokoju, wtedy udaje się uchwycić jak najwięcej. Środek pomieszczenia rzadko bywa dobrym miejscem.

Odpowiednie oświetlenie podstawą dobrego zdjęcia

Kiedy jest najlepszy czas na zdjęcia? Czy lepiej fotografować w dzień, czy w nocy? W większości przypadków okno jest na jednej lub dwóch ścianach i ten fragment jest dobrze oświetlony, a ściany po przeciwnej stronie wpadają w cień, co stwarza poważny problem. Zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z fotografią. Najlepszym wydaje się światło naturalne, ale nie zawsze jest możliwe robienie zdjęć w ciągu dnia. Z tego powodu fotografia wnętrz Gdańsk udaje się najlepiej przy pochmurnej pogodzie. Przy fotografowaniu wieczorową porą najlepszym wyjściem jest pomieszczenie dobrze oświetlone, najlepiej światłem zbliżonym do słonecznego. Natomiast połączenie oświetlenia naturalnego ze sztucznym, we wnętrzu wymaga już pewnego doświadczenia.

Geometria ważna rzecz!

Żeby aranżacja wnętrz dobrze wyglądała na zdjęciach, najlepiej jest stosować obiektyw szerokokątny, czyli 50 mm i mniej. Pojawia się jednak wtedy ryzyko dystorsji, czyli wrażenia „chylących” się ścian. Dlatego robiąc zdjęcia na szerokim kącie należy zadbać o to, aby aparat był ustawiony dokładnie w poziomie. Nawet minimalny przechył w dół lub ku górze, może doprowadzić do zniekształceń. Nie może być też on umieszczony zbyt nisko, ani zbyt wysoko, ponieważ mogą wtedy zostać zaburzone proporcje pomieszczenia. Najlepiej, jeśli będzie to wysokość ok. 150 – 160 cm.
W fotografowaniu wnętrz przydatny jest statyw – unikamy wówczas poruszeń i pochyleń aparatu, a wtedy zdjęcie sprawia wrażenie bardziej harmonijnego i uporządkowanego.

Fotografia wnętrz Trójmiasto – postaw na profesjonalistę!

Fotografowanie to moja pasja. Uwielbiam robić zdjęcia portretowe w studio, zdjęcia biznesowe Gdańsk, a także fotografię rodzinną. Interesuje mnie człowiek, jego osobowość i charakter, dlatego staram się w swoich ujęciach przekazać nie tylko sam wizerunek zewnętrzny modela, ale również jego wnętrze. Fotografia rodzinna Trójmiasto, czy fotografia dziecięca Gdańsk nie pokazująca emocji pozostaje nienaturalna, sztywna i bez życia. Jeśli więc zależy Ci na wyjątkowych ujęciach Ciebie, Twoich bliskich, czy też potrzebujesz profesjonalnie wykonanych zdjęć Twojego mieszkania, skontaktuj się ze mną! Pracuję zarówno w studio, jak i w plenerze. Dojeżdżam w różne zakątki nie tylko Trójmiasta, ale także w inne części kraju.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.