Zdjęcia portretowe w studio – jak przygotować się do sesji?

Zdjęcia portretowe w studio – jak przygotować się do sesji?

Każdemu przydają się profesjonalnie zrobione zdjęcia portretowe Gdańsk. Czy to do prawa jazdy, czy do dowodu osobistego, czy też na zdjęcie profilowe. Na pewno chcielibyśmy wypaść na sesji jak najkorzystniej. Najlepiej przygotować się do niej już dzień wcześniej. Jeśli będziemy przemęczeni, czy niewyspani, trudno będzie o zadawalający efekt.

Po pierwsze – nie zarywaj nocy przed sesją!

Przygotowania do sesji zdjęciowej warto zacząć już dzień wcześniej. Najważniejszy jest solidny odpoczynek i dobrze przespana noc. Zdecydowanie warto się wyspać, aby nasze oczy były promienne, a cera świeża. Najlepszy nawet makijaż nie pomoże ukryć skutków nieprzespanej nocy, co spowoduje,że nasze zdjęcia portretowe w studio wyjdą niekorzystnie. Jeśli będziemy zmęczeni i podenerwowani, będzie nam się źle współpracowało z fotografem. Dobrze jest sobie przemyśleć, na jakich fotografiach nam zależy i do czego będziemy je wykorzystywać. Warto też poćwiczyć przed lustrem pozy, mimikę, tak, aby czuć się swobodniej już przed obiektywem.

Po drugie – szata zdobi jednak człowieka!

Bardzo ważnym aspektem jest dobór stroju. Zdecydowanie warto już kilka dni wcześniej przemyśleć, co założyć na sesję. Oczywiście wybór uzależniony jest od tego, jaki efekt chcemy uzyskać – czy to mają być zdjęcia biznesowe Gdańsk, czy mniej formalne. Ważne jest, aby strój był do nas dopasowany i nie odwracał uwagi od twarzy. Na wszelki wypadek można ze sobą zabrać kilka zestawów ubraniowych, na wypadek, gdyby okazało się, że te, które mamy na sobie, źle się prezentują. Doświadczony profesjonalista potrafi doradzić w wyborze stroju. W zależności od typu sesji, jaką chcemy zrobić, dobrze wziąć też ulubione dodatki i akcesoria. Wybierzmy raczej jednobarwne kreacje, chyba, że ma to być nieformalna, luźna sesja. Tak, czy inaczej, w wybranym stroju powinniśmy się czuć wygodnie i komfortowo. Inaczej nasze zdjęcia portretowe w studio wyjdą nienaturalnie i sztywno.

Po trzecie – zdjęcia portretowe Trójmiasto ożywi makijaż

Swoim klientkom zawsze doradzam wykonanie profesjonalnego makijażu. Współpracuję z doświadczonymi wizażystkami, które doskonale potrafią wydobyć najlepsze atuty naszej urody, a ukryć to, co nie bardzo lubimy. Jeśli jednak sama chcesz się przygotować do sesji, pamiętaj o zmatowieniu twarzy transparentnym pudrem. Błyszcząca buzia może być dużym problemem i spowodować niekorzystny efekt. Jeśli zdjęcia portretowe Trójmiasto mają służyć nam do CV, czy innych formalnych dokumentów, makijaż powinien być delikatny, naturalny. Warto zaakcentować oczy i usta. Pamiętajmy o uregulowaniu brwi! Oczywiście duże znaczenie ma również fryzura. Powinna być taka,żeby czuć się w niej swobodnie. Zabierz ze sobą grzebień i lakier do włosów, może się przydać!

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnie wykonanej sesji, zapraszam do mojego studia! Zdjęcia portretowe w studio wykonuję z pełnym zaangażowaniem i indywidualnym podejściem. W zakresie mojej oferty znajduje się również fotografia rodzinna Gdańsk, fotografia dziecięca Trójmiasto, a także fotografia ślubna. Pracuję nie tylko na terenie Trójmiasta, ale także możliwy jest dojazd w każdą część Polski. Serdecznie zapraszam do współpracy!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz