Zdjęcia portretowe w studio świetnym prezentem dla bliskich

Zdjęcia portretowe w studio świetnym prezentem dla bliskich

Portret pokazuje człowieka, jego charakter i wygląd zewnętrzny. Zdjęcia portretowe w studio powinny przede wszystkim przekazywać emocje. W przeciwnym razie nasz portret wyjdzie sztuczny, nienaturalny. Sesję fotograficzną w studiu należy poprzedzić odpowiednimi przygotowaniami. Na co zwrócić uwagę, aby nasze zdjęcia portretowe Gdańsk były jak najbardziej udane?

Jak przygotować się na sesję fotograficzną w studio?

Przygotowania najlepiej zacząć już dzień wcześniej. Przede wszystkim należy pamiętać o solidnym wypoczynku i nie zarywać nocy! Niewyspanie powoduje,że nasze oczy są spuchnięte, wzrok niewyraźny, a cera nie wygląda świeżo. I żaden Photoshop tego w pełni nie skoryguje! Aby zdjęcia portretowe w studio wyszły perfekcyjnie, należy też dzień wcześniej przygotować sobie wybrane zestawy ubraniowe. Powinny być schludne, czyste i wyprasowane! Pamiętajmy o tym, że nawet oderwany guzik przy koszuli, zagniecenie rękawa, czy plama mogą zepsuć cały efekt najlepszego nawet ujęcia! Na sesję najlepiej wziąć ze sobą kilka stylizacji, aby zdjęcia wypadły różnorodnie. A jakie stroje wybrać? To zależy od tego, jaki charakter ma sesja. Luźny, czy bardziej formalny. Główna zasada jest taka,że w sesjach portretowych należy unikać strojów pstrokatych, wzorzystych. Najlepiej sprawdzają się kolory pastelowe. Ważne, aby w danym stroju czuć się komfortowo, ponieważ wtedy łatwiej nam będzie zachowywać się naturalnie przed obiektywem.

Zdjęcia portretowe Trójmiasto – postaw na profesjonalny makijaż!

Makijaż wykonany samemu dobrze sprawdza się na co dzień, ale niekoniecznie podczas profesjonalnej sesji, zwłaszcza w studio. Samo dobranie podkładu może okazać się problematyczne, ponieważ musi on być dobrze kryjący i idealnie dobrany kolorystycznie. Na co dzień nie widać źle dobranego koloru, ale profesjonalny aparat wychwyci wszystkie niedoskonałości. W atelier fotograficznych światła są bardzo mocne, w różnym odcieniu i tylko profesjonalny wizażysta, wie, jak zrobić trwały, odpowiednio mocny makijaż. Również rodzaj makijażu musi być dobrany do charakteru sesji. Często cały efekt zdjęcia niweluje źle wykonany, za słaby lub za mocny makijaż. Dlatego najlepiej to zadanie pozostawić wykwalifikowanym specjalistom. Jeśli chodzi o panów, to muszą oni mieć świadomość konieczności zmatowienia twarzy – bezwzględnie!

Pamiętajmy również o schludnej fryzurze, świeżo umytych włosach. Zabierzmy ze sobą szczotkę i lakier do włosów na wypadek poprawek.

Zdjęcia portretowe w studio – najważniejsza jest swoboda

Pozowanie budzi u większości osób paraliż. Natomiast fotograf dobrze wie, jak ustawić modela,żeby korzystnie wyglądał. Sesja fotograficzna, to nie tylko uśmiechanie się do obiektywu i stanie w jednym miejscu! Ja często zachęcam modeli do spontanicznego zachowania. Proszę o przeczesanie włosów, czy poruszenie głową. W tym czasie robię kilkanaście ujęć, spośród których wybieram te najlepsze. Zdjęcia portretowe Gdańsk, inaczej niż zdjęcia biznesowe Gdańsk mogą być wykonywane w całkiem luźnej stylistyce. Ważne jest pozytywne nastawienie i dobre samopoczucie podczas sesji. Najlepiej potraktować to, jako dobrą zabawę, a wtedy efekty będą najkorzystniejsze.

Jeśli więc szukasz niebanalnego prezentu dla bliskiej Ci osoby, pomyśl o sprawieniu jej profesjonalnej sesji, która będzie pamiątką na całe życie. Zapraszam do kontaktu również wszystkich, którzy potrzebują stylowych zdjęć i chcą poczuć się jak gwiazda! W kręgu moich zainteresowań leży fotografia ślubna, fotografia rodzinna Gdańsk, fotografia dziecięca Trójmiasto, czy fotografia artystyczna. Gwarantuję spontaniczną atmosferę i doskonałe rezultaty sesji. Dojeżdżam w każde miejsce wskazane przez klienta! Zapraszam!

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.